Skip to content

Lotniska w Paryżu – jak dojechać do centrum

Lotnisko w Beauvais

Lotnisko w BeauvaisLotnisko w Beauvais jest to lotnisko najdalej oddalone od Paryża. Około 80 km na północ od francuskiej stolicy. Posiada dwa terminale T1 i T2. Jest stosunkowo małe porównując je z innymi lotniskami w Paryżu. Lądują tam tanie linie lotnicze takie jak np. Ryanair, Wizzair czy Blue Air.

Dojazd z lotniska do Paryża zajmuje około 1,5 godziny. Z lotniska do Paryża można się dostać autokarami, a koszt biletu to 16,90 € za przejazd do Port Maillot.

Lotnisko Charles de Gaulle

Lotnisko Charles de GaulleLotnisko Charles de Gaulle jest to największe lotnisko w Paryżu. Mówimy, że leży ono w Paryżu, a tak naprawdę oddalone jest od stolicy około 25 km na północny-wschod i znajduje się w miejscowości Roissy-en-France. Ląduje tam wiele linii lotniczych. Takie jak np. LOT, Lufthansa, Air France, EasyJet. Posiada trzy terminale 1, 2 i 3, ale każdy z terminali dzieli się na mniejsze  oznaczone literami A, B, C, D, E, F.

Dojazd z lotniska do Paryża zajmuje około 40 minut. Można dostać się tam pociągiem RER linia B. Koszt biletu to około 11 € do centrum Paryża na Dworzec Gare du Nord.

Lotnisko Orly

Lotnisko OrlyLotnisko Orly położone jest najbliżej centrum patrząc na inne lotniska w Paryżu. Leży około 15 km na południe od stolicy w miejscowości Orly. Posiada dwa terminale zachodni Ouest oraz południowy Sud. Obsługuje wiele linii lotniczych takich jak np. EasyJet, Air France, Air Europe, czy British Airways. Przeloty są najczęściej do Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czas przejazdu z lotniska do Paryża to około 30 minut. Do centrum możemy dojechać tramwajem przesiadając się następnie do metra, lub autobusem miejskim z przesiadka do RER C lub B. Koszt przejazdu to około 10 €.